מאמר – חצי שעה בשבוע זה מספיק!

מאמר – חצי שעה בשבוע זה מספיק!

לפעמים כהורים אנחנו מרגישים שכדי שנוכל לתת לילד זמן איכות אנחנו צריכים לפנות המון זמן, והמון תכנון, והמון פניות ורק מהמחשבה הזו אנחנו מתעייפים.

פעם להיות הורה היה פשוט יותר, המשפחה המורחבת הייתה קרובה, אחריות הפרנסה הייתה על אחד מההורים והשני היה פנוי למשימות הבית. היום זה לא ככה יותר. ובנוסף לכך השפה שבה מדברים הילדים מהר מאוד מתרחקת משפת ההורים וההורים מרגישים כמו במדינה זרה כשהם מנסים להתקרב לילדיהם.

אז מה יש לנו? שפה זרה, שעות עבודה מרובות ומכך שעות משפחה מועטות, עייפות, ריבוי דרישות מבית הספר, עומס כלכלי פספסתי משהו?

אז אני רוצה להציע שינוי חשיבה, הייתי רוצה להראות לכם אפשרות להפוך את החוויה המשפחתית, משפחתית באמת, כלומר שבה כל המשפחה נהנת, מקבלת אנרגיה, מגיעה ברצון ומבלה יחד.

הרבה פעמים החוויה המשפחתית היא למען הילד, הילד, המשימה הלימודית, החברתית שלו במרכז. ההורה לרוב מרגיש למענו והשעמום והעייפות מגיעים במהירות.

אני רוצה להציע לכם משחק קופסא. לא מונופול. משחקי קופסא חדשים שיכולים ליצר חוויה מאוזנת בה ההורה והילד יכולים להיות שחקנים אמיתיים, ולהוות אתגר והנאה עבור שני הצדדים. ההורה והילד.

משחק קופסא מכיל בו במרחב מאפשר, מרחב בו אפשר לטעות לצחוק להרוס והכל יהיה בסדר. שמור ומוגן. חוויה לה זקוקים גם אנחנו ההורים וגם הילדים כמובן. בעוד ששאר מרחבי חיינו לא כאלה אנו זקוקים למרחב כזה כדי לגדול ולהשתחרר.

משחקי הקופסא שאני מדברת עליהם הם משחקים מרובי מכניקות ולכן יוצרים עניין לאורך זמן, גם להורה. מה הכוונה מכניקות? הכוונה היא למגוון מיומנויות חשיבה ומיומנויות חברתיות כמו זיכרון וגם משא ומתן, בנייה ותכנון לצד אינטראקציה עם האחר ועוד ועוד דוגמאות.

קצת על איזה משחקים אני מדברת?

קינגדומינו – משחק מבוסס על מכניקת דומינו הידועה, לצד צורך בתכנון, בנייה, שיקול דעת לצד הבחירות של האחר ועוד. במשחק כל שחקן בונה לעצמו ממלכה וזה שצובר יותר נקודות זוכה. אך נקודות האחר לא מבטלות את הנקודות שהצלחנו להרוויח ובכך החוויה יותר שמורה.

טקנוקו – משחק מבוסס השלמת משימות אישיות, לצד צורך בתכנון ולקיחה בחשבון את השפעות המשימות האחר על התקדמות הפרטית של כל שחקן. כמה המשחק משקף בפועל את ההתמודדות היומיומית שלנו כמבוגרים ושל הילדים בבית הספר, לכל אחד יש את המשימות שלו ותכלס אנחנו יכולים לקדם את השני כדי לקדם את השלמת משימות אלה. טקנוקו הוא משחק מקסים בעל עיצוב משגע של פנדות שאוכלות במבוק, כל אחד מקבל משימות מסוגים שונים ומנסה להשלימם בתורו.

לדוגמאות נוספות ומחשבות על חוויה משפחתית מאוזנת מוזמנים לעקוב אחרי Game Story  בפייסבוק. 

להזמנת הרצאה והתנסות חוויתית אצלכם במקום העבודה או בקהילה צלצלו 0523744705

 

By |2019-05-19T08:18:01+00:00אוגוסט 3rd, 2018|Categories: מאמרים|0 Comments

About the Author:

Leave A Comment

נגישות