תוכנית לימודים לבתי ספר

תוכנית לימודים לבתי ספר2019-05-03T09:41:58+00:00

תוכנית לימודים – משחקי קופסא ככלי לכישורי חיים ולחיזוק התא המשפחתי

 על בתי ספר, כסוכני שינוי, מוטלת האחריות לצייד את הילדים ביכולות חברתיות ורגשיות להתמודדות עתידית. לעיתים הפתרון אינו דורש מהפכות גדולות, אלא דווקא חיזוק החוסן הרגשי וקיום סביבה עוטפת ומעצימה לילדים, אשר מאפשרת להם לגדול בבטחה ובאמונה בכוחותיהם לעמוד מול האתגרים שהעתיד יציב בפניהם.

שמי הילה שקד, יועצת חינוכית ומטפלת רגשית מוסמכת, הקמתי את Game Story מיזם חברתי אשר מטרתו להיעזר במשחקי קופסא חדשים כדי לייצר חוויה רגשית מאוזנת והדדית בין הורים לילדים. אני רואה את בית הספר כסוכן שינוי מרכזי בחיי הילדים וכך הוא יכול לקחת חלק בחיזוק המערכת המשפחתית גם כן.

כיום אנחנו כבר יודעים, שכדי לעזור לילדים ולפתח אותם עלינו לראות את הילד כחלק מהמערכת המשפחתית שהוא מגיע ממנה, עבודה בשיתוף פעולה עם ההורים וחיזוק המערכת המשפחתית תקדם את הילד יותר מעבודה פרטנית. לכן, במהלך התוכנית הילדים יעודדו לקיום משחק משפחתי בעזרת השאלת משחקים מספריית המשחקים בבית הספר (שתוקם על ידי Game Story). בנוסף, נפתח מרחב משחקים בבית הספר עבור משפחות בשעות אחר הצהריים, זאת על מנת לחזק את הנוכחות ההורים ותמיכה ביצירת זמן משחק משותף בעזרת הדרכה וייעוץ אישי.

תיאור תוכנית הלימודים

תוכנית הלימודים של Game Story מציעה מפגש של הילדים עם משחקי קופסא חדשים שבעזרתם נוכל לדבר על החוויה הרגשית שלנו במשחק עם האחר, עם עצמנו בזמן משחק ולבסוף עיבוד רגשי לחוויות משחק מתרחשות מחוץ למפגשים.

בין הנושאים שניגע בהם:

 • גבולות וחוקים
 • מזל ושליטה
 • ביטוי רגשי מותאם
 • דימוי עצמי
 • הצבת מטרות
 • קבלת החלטות
 • התנהגות חברתית מווסתת

תועלות מהתוכנית לבית הספר

 1. פיתוח מיומנויות חברתיות ורגשיות בעזרת משחקי הקופסא
 2. חיזוק הדימוי העצמי והביטוי הרגשי של התלמידים המשתתפים
 3. יצירת מרחב משחקי מאפשר בבית הספר
 4. בית הספר כגורם מחזק קשר הורה-ילד

מודל הדרכה

אנו מגיעים לכל מפגש עם שני מדריכים מקצועיים אשר מקבלים הכשרה וליווי מקצועי לתכנים שעולים במפגשים לאורך כל השנה. מודל הדרכה המשותף מאפשר שיח שהוא גם רגשי וגם חינוכי בחדר.

מבנה

הקבוצות מותאמות לעד 15 משתתפים, רב גילאי או חצאי כיתות.

מפגש מורכב מ-2 שעות אקדמיות.

התוכנית מתאימה לתלמידים מכיתה ב' ומעלה.
התוכנית כוללת מפגש היכרות והכנה בתחילת השנה עם ההורים, מפגשי שיא שכבתיים ומפגש מסכם עם הורי המשתתפים בסיום התוכנית.

לפרטים נוספים צרו קשר: הילה שקד 0523744705

נגישות